Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

2022 YKS Ek Kontenjan İle Üniversitemize Yerleşen Öğrencilerin Kayıt İşlemleri

26.09.2022

2022 YKS Ek Kontenjan İle Üniversitemize Yerleşen Öğrencilerin Kayıt İşlemleri

Değerli öğrencilerimiz İstanbul Medeniyet Üniversitesi ailesine hoş geldiniz Kayıtlarınızın hızlı, kolay ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için e-devlet üzerinden kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

2022 YKS sonuçlarına göre Üniversitemize yerleşen öğrencilerimiz; 25-28 Eylül 2022 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden e-kayıt yaptırabileceklerdir. e-kayıt kılavuzuna https://static.turkiye.gov.tr/themes/ankara/assets/manuals/YOK-Kayit.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

E-devlet üzerinden kayıt yaptıramayanlar

2008 öncesi mezunlar ve mazereti nedeni ile E-Devletten kayıt yaptıramayan öğrencilerden bizzat kayıt için  istenen belgeler

a) ÖSYS sonuç belgesinin çıktısı,

b) Yeni çekilmiş 4,5 x 6 cm. ebadında dört adet fotoğraf,

c) Lise diplomasının Noter onaylı fotokopisi, mezun olunan Liseden aslı gibidir onayı veya E-devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi [Diploma hazırlanmamış ise yeni tarihli Mezuniyet Belgesi] (Başarı belgesi Mezuniyet Belgesi yerine kullanılamaz.)

d) Tıp Fakültesine ve Türk Musikisi bölümüne kayıt yaptıracak öğrenciler ayrıca yukarıdaki belgelerle birlikte tam teşekküllü resmi bir hastaneden tek hekimli yada aile sağlık merkezinden sağlık raporu.

(2008 öncesi puanıyla yerleşenler ve belgeli mazereti bulunanlar)  bizzat Üniversitemize gelerek 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında kayıt yaptırabileceklerdir. Bu adaylar Ön Kayıt Formunu doldurarak kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

E-devlet üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerimizin evrak teslimi için Üniversitemize gelmelerine gerek yoktur.

Üniversitemize bizzat gelerek kayıt yapmak zorunda olanlar ve e-kayıt yoluyla kayıt olacak öğrencilerimizin kayıttan önce muhakkak  İMÜ Ön Kayıt Formu' nu doldurmaları gerekmektedir.

Üniversitemizde İngilizce programlara kayıtlı ya da lisans alanı yabancı dil olan öğrencilerin Web sayfamızda bulunan Akademik Takvimde belirtilen tarihlerde yapılacak olan Düzey Belirleme Sınavlarına ve Yeterlilik Sınavlarına katılmaları zorunludur.

Üniversitemize bizzat gelerek kayıt olan veya e-kayıt yapan öğrencilerimizden Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılacak olan Düzey Belirleme Sınavlarına (DBS) ve Yeterlilik Sınavlarına (İYS) girecek olanların Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfasında yer alan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

Üniversitemize kayıt olan tüm birinci sınıf öğrencilerimizin ders seçme işlemleri Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır. Bu nedenle 1. sınıf öğrencilerimiz Akademik Takvimde belirtilen tarihlerde ders seçme işlemlerinde bulunmayacaklardır.