Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

2023 YKS Ek Yerleştirme ile Üniversitemize Yerleşen Adayların Kayıt İşlemleri

25.09.2023

2023 YKS Ek Yerleştirme ile Üniversitemize Yerleşen Adayların Kayıt İşlemleri

Değerli öğrencilerimiz İstanbul Medeniyet Üniversitesi ailesine hoş geldiniz. Kayıtlarınızın hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleşmesi için e-devlet üzerinden kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

2023 YKS Ek Yerleştirme sonuçlarına göre Üniversitemize yerleşen adaylarımız, 27-29 Eylül 2023 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden e-kayıt yaptırabileceklerdir.

E-kayıt kılavuzuna https://static.turkiye.gov.tr/themes/ankara/assets/manuals/YOK-Kayit.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.E-devlet üzerinden kayıt yaptıran adayların evrak teslimi için Üniversitemize gelmelerine gerek yoktur.

Üniversitemize bizzat gelerek kayıt yapmak zorunda olanlar ve e-kayıt yoluyla kayıt olan adayların İMÜ Ön Kayıt Formu' nu doldurmaları gerekmektedir.

2008 öncesi Lise ve dengi okul mezunu olup yerleşenler ve belgeli mazereti bulunanlar  bizzat Üniversitemize gelerek 27 Eylül – 3 Ekim 2023 tarihlerinde kayıt yaptırabileceklerdir.

2008 öncesi Lise ve dengi okul mezunu olan ve mazereti nedeniyle E-Devletten kayıt yaptıramayan adaylardan kayıt için istenen belgeler

a) ÖSYS sonuç belgesinin çıktısı,

b) Yeni çekilmiş 4,5 x 6 cm. ebadında dört adet fotoğraf,

c) Lise diplomasının Noter onaylı fotokopisi, mezun olunan Liseden aslı gibidir onayı veya E-devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi [Diploma hazırlanmamış ise yeni tarihli Mezuniyet Belgesi] (Başarı belgesi Mezuniyet Belgesi yerine kullanılamaz.)

d) Tıp Fakültesine kayıt yaptıracak öğrenciler ayrıca yukarıdaki belgelerle birlikte tam teşekküllü resmi bir hastaneden tek hekimli yada aile sağlık merkezinden sağlık raporu.

2008 öncesi Lise ve dengi okul mezunu olup yerleşenler ve belgeli mazereti bulunan adaylar için Kayıt Yeri

Ünalan Mahallesi  D-100 Karayolu Kuzey Kampüs Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı  B Blok  Zemin Kat        Üsküdar /  İSTANBUL

Üniversitemizin yabancı dillerde eğitim verilen programlarına kayıt olan öğrenciler Düzey Belirleme Sınavı (DBS) ve Yeterlilik Sınavı (İYS) girecektir. Bu sınavlarla alakalı Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfasında yer alan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

Üniversitemize kayıt olan tüm birinci sınıf öğrencilerimizin ders seçme işlemleri Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır. Bu nedenle 1. sınıf öğrencilerimiz Akademik Takvimde belirtilen tarihlerde ders seçme işlemlerinde bulunmayacaklardır.