Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

2023 YKS İle Üniversitemize Yerleşen Öğrencilerin Kayıt İşlemleri

21.08.2023

2023 YKS İle Üniversitemize Yerleşen Öğrencilerin Kayıt İşlemleri

Değerli öğrencilerimiz İstanbul Medeniyet Üniversitesi ailesine hoş geldiniz. Kayıtlarınızın hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleşmesi için e-devlet üzerinden kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Üniversitemizi kazanan öğrencilerin kayıt işlemlerinden önce  İMÜ Ön Kayıt Formunu (Form 28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri arasında açık olacaktır.) doldurmaları gerekmektedir.

Sistemsel nedenlerle ön kayıt formunu dolduramayan adaylar ön  formunu doldurmadan e-devlet kaydına geçebilirler.

2023 YKS sonuçlarına göre Üniversitemize yerleşen öğrencilerimiz; 28 Ağustos – 1 Eylül 2023  tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden e-kayıt yaptırabileceklerdir.
e-kayıt kılavuzuna 
https://static.turkiye.gov.tr/themes/ankara/assets/manuals/YOK-Kayit.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

E-devlet üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerimizin evrak teslimi için Üniversitemize gelmelerine veya belge getirmelerine gerek yoktur. E-devletten öğrenci belgesi sorgulayarak kaydınızı teyit edebilirsiniz.

2008 öncesi Lise ve dengi okul mezunu olup yerleşenler ve belgeli mazereti bulunanlar  bizzat Üniversitemize gelerek 28 Ağustos – 1 Eylül 2023 tarihlerinde kayıt yaptırabileceklerdir.

2008 öncesi mezunlar ve mazereti nedeni ile E-Devletten kayıt yaptıramayan öğrencilerden bizzat kayıt için  istenen belgeler

a) ÖSYS sonuç belgesinin çıktısı,

b) Yeni çekilmiş 4,5 x 6 cm. ebadında dört adet fotoğraf,

c) Lise diplomasının Noter onaylı fotokopisi, mezun olunan Liseden aslı gibidir onayı veya E-devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi [Diploma hazırlanmamış ise yeni tarihli Mezuniyet Belgesi] (Başarı belgesi Mezuniyet Belgesi yerine kullanılamaz.)

d) Tıp Fakültesine ve Türk Musikisi bölümüne kayıt yaptıracak öğrenciler ayrıca yukarıdaki belgelerle birlikte tam teşekküllü resmi bir hastaneden tek hekimli ya da aile sağlık merkezinden sağlık raporu.

Not: Tıp Fakültesine ve Türk Musikisi bölümüne e-kayıt yaptıran öğrenciler, sağlık raporlarını dersler başladıktan sonra getirecektir.

Üniversitemizde İngilizce programlara kayıtlı ya da lisans alanı yabancı dil olan öğrencilerin Web sayfamızda bulunan Yabancı Diller Yüksekokulu Akademik Takviminde belirtilen tarihlerde yapılacak olan Düzey Belirleme Sınavlarına ve Yeterlilik Sınavlarına katılmaları zorunludur.

Üniversitemize bizzat gelerek kayıt olan veya e-kayıt yapan öğrencilerimizden Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılacak olan Düzey Belirleme Sınavlarına (DBS) ve Yeterlilik Sınavlarına (İYS) girecek olanların Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfasında yer alan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

2008 öncesi Lise ve dengi okul mezunu olup yerleşenler ve belgeli mazereti bulunan öğrenciler için  Kayıt Yeri

Ünalan Mahallesi  D-100 Karayolu Kuzey Kampüs Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı  B Blok  Zemin Kat

Üsküdar /  İSTANBUL

Eğitim Yerleri:

Edebiyat Fakültesi 

Güney Kampüs / Göztepe Kadıköy

Siyasal Bilgiler Fakültesi

Kuzey Kampüs / Ünalan Üsküdar

Tıp Fakültesi

Kuzey Kampüs / Ünalan Üsküdar

Eğitim Bilimleri Fakültesi

Kuzey Kampüsü / Ünalan Üsküdar

Hukuk Fakültesi 

Kuzey Kampüsü / Ünalan Üsküdar

Turizm Fakültesi 

Orhanlı Kampüsü / Tuzla

Diş Hekimliği Fakültesi 

Orhanlı Kampüsü / Tuzla

Yabancı Diller Yüksekokulu (İngilizce,Arapça, İspanyolca Hazırlık Sınıfları)

Orhanlı Kampüsü / Tuzla

Mühendislik ve Doğa Bilimler Fak. 

Kuzey Kampüs / Ünalan Üsküdar

Sağlık Bilimleri Fakültesi 

Cevizli Kampüsü / Kartal

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fak.

Kuzey Kampüs / Ünalan Üsküdar