Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

İMÜ 2020-2021 AKADEMİK YILI YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KONTENJANLARINA BAŞVURU SONUÇLARI

11.09.2020

2020-2021 AKADEMİK YILI İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KONTENJANLARINA BAŞVURU SONUÇLARI.

EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Adı Soyadı

Bölüm

Sonuç

Maysa Charyyeva

Bilgi ve Belge Yönetimi

Asil

Eye Al Salih

Bilim Tarihi

Asil

RAWAN ALSEİKH KHALİL

Türk Dili ve Edebiyatı

Asil

ALAA HAVVA

Türk Dili ve Edebiyatı

Asil

NOURAN ALMOHAMMED

Psikoloji

Asil

LEEN ALEREF

Psikoloji

Asil

RANYE EL ĞADİR

Sosyoloji

Asil

IHDAA  ALSHEIKH KOWYDER

Sosyoloji

Asil

LILAS RAZOUK

Sosyoloji

Asil

EĞİTİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Adı Soyadı

Bölüm

Sonuç

Muhammed Vesim ALLUŞ

Türkçe Öğretmenliği

Asil

Asude Civan

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Asil

Nağam Omar

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Asil

Zainab RABIA

Okul Öncesi Öğretmenliği

Asil

Lilaf ALI

Okul Öncesi Öğretmenliği

Asil

Feride SHEBLI EIBESH AYOUB

Okul Öncesi Öğretmenliği

Asil

Bayan ALBAKER

Okul Öncesi Öğretmenliği

Asil

Owais ALKURDI

İngilizce Öğretmenliği

Asil

Kawthar ALAHMAD

İngilizce Öğretmenliği

Asil

İman ŞABO

İngilizce Öğretmenliği

Asil

Malaz ASHKAR

İngilizce Öğretmenliği

Asil

Nourulhuda ASSI

İngilizce Öğretmenliği

Asil

Sozin KANAAN

İngilizce Öğretmenliği

Asil

Muhammed Nasıf ELHAŞİM

İlköğretim Matematik Öğretmenliği

Asil

HUKUK FAKÜLTESİ

Adı Soyadı

Bölüm

Sonuç

Nur Karamuhammed

Hukuk

Asil

Alya Muharram

Hukuk

Asil

Salam Tawaklna

Hukuk

Asil

Nur El Şehebi

Hukuk

Asil

MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Adı Soyadı

Bölüm

Sonuç

Muslım Umalatov

Bilgisayar Mühendisliği

Asil

Abd Alrahım Zakarıa

Bilgisayar Mühendisliği

Asil

Mohamad Saeed Ozdamir

Bilgisayar Mühendisliği

Asil

Muhammed Mustafa Alnaddaf

Bilgisayar Mühendisliği

Asil

Ola Helanı

Bilgisayar Mühendisliği

Asil

Khadija Hawa

Bilgisayar Mühendisliği

Asil

Mohamad Zaher Abdulaziz

Bilgisayar Mühendisliği

Asil

Nour Chamı

Bilgisayar Mühendisliği

Asil

Houzifa Habbo

Bilgisayar Mühendisliği

Asil

Abdulrahman Almahmoud

Bilgisayar Mühendisliği

Asil

Diyana Mustafa

Bilgisayar Mühendisliği

1.Yedek

Gays Elukab

Bilgisayar Mühendisliği

2.Yedek

Jenan Alsaeıd Ahmad

Biyomühendislik

Asil

Abdul Malek Brıghsh

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Asil

Mohammed Alhalbı

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Asil

Mecid Eldin Aldibo

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Asil

Muhammed Jnidi

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Asil

Mahmud Sukar

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Asil

Fatih Kader

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Asil

Odaı Alkaleh

İnşaat Mühendisliği

Asil

Seba Helli

İnşaat Mühendisliği

Asil

Abdulrahman Alzeın Alshehabı

İnşaat Mühendisliği

Asil

Abdulmalek Sharaf

İnşaat Mühendisliği

Asil

Muhammed Elhüseyin

İnşaat Mühendisliği

Asil

Baraa Cabir

İnşaat Mühendisliği

Asil

Yahya Sayedıssa

İnşaat Mühendisliği

Asil

Joud Jalloul

İnşaat Mühendisliği

Asil

Yumna Boydanı

İnşaat Mühendisliği

Asil

Mohammad Edris Jouaneh

İnşaat Mühendisliği

Asil

Ahmad Abdulsalam Hereh

İnşaat Mühendisliği

1.Yedek

Muhammed Hüseyin Alluş

İnşaat Mühendisliği

2.Yedek

Semir Binni

İnşaat Mühendisliği

3.Yedek

Abdullah Sanne

İnşaat Mühendisliği

4.Yedek

Saleh Alzeın Alshehabı

İnşaat Mühendisliği

5. Yedek

Ahmed Abo Khalaf

İnşaat Mühendisliği

6.Yedek

Mecid Killo

İnşaat Mühendisliği

7.Yedek

Mohamaed Dıaa Alden Almjaddamı

İnşaat Mühendisliği

8.Yedek

Ömer Nasrullah

İnşaat Mühendisliği

9.Yedek

Ahmed Elalvaş

İnşaat Mühendisliği

10.Yedek

Yousef Alomar Alhossıen

İnşaat Mühendisliği

11.Yedek

Mustafa Alnajjar

İnşaat Mühendisliği

12.Yedek

Mohamad Ali

İnşaat Mühendisliği

13.Yedek

Talıb Avad

İnşaat Mühendisliği

14.Yedek

Mohamed Nour Kaderı

İnşaat Mühendisliği

15.Yedek

Muhammed Elhüseyin

İnşaat Mühendisliği

16.Yedek

Abdallah Msallam

İnşaat Mühendisliği

17.Yedek

Mohamed Kamal Smaisem

İnşaat Mühendisliği

18.Yedek

Farıdun Mukhıdınov

İnşaat Mühendisliği

19.Yedek

Salih Amune

İnşaat Mühendisliği

20.Yedek

Nede Albayerli

Matematik

Asil

Nour Allahham

Matematik

Asil

Leena Loul

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Asil

Noor Yass K. Alaqeede

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Asil

Rim Seyid Ahmed

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Asil

Sidra El Muntehe Elcedir

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Asil

Maya Biytar

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Asil

Siba Elkasim

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Asil

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Adı Soyadı

Bölüm

Sonuç

Abd Ullatıf Bsıs

Sağlık Yönetimi

Asil

Sara Orabı

Sağlık Yönetimi

Asil

Belal Alhayel

Sağlık Yönetimi

1.Yedek

İslam Eldud

Sağlık Yönetimi

2.Yedek

Muhammed Sariye Şakir

Hemşirelik

Asil

Ahmed Saleh

Hemşirelik

Asil

Rand Tashtash

Hemşirelik

Asil

Wajd Al Shash

Hemşirelik

Asil

Dıma Hasanı

Beslenme ve Diyetetik

Asil

Sımaza Ahmad

Beslenme ve Diyetetik

                 1.Yedek

SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ

Adı Soyadı

Bölüm

Sonuç

Muhammed Raif Sevvas

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Asil

Muhammad Eyüpoğlu

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Asil

Saleh Alsadar

İşletme (İngilizce)

Asil

Mohamed Eslam Alasaad

İşletme (İngilizce)

Asil

Brahım Hachana

İşletme (İngilizce)

Asil

Hibe Karamuhammed

İşletme

Asil

Abdul Wahab Alamir

İşletme

Asil

Omer Harme

İşletme

Asil

Muna Mohammad

İşletme

Asil

Abdul Mohsin Al Mohammad Agha

İşletme

Asil

Mahmoud Hamada

İşletme

Asil

Alaa Kwara

İşletme

Asil

Azal Khdiro

İşletme

Asil

İbrahim Astif

İşletme

Asil

Haya Almustafa

İşletme

Asil

Ahmed EImubahhar

İşletme

1. Yedek

Bayan Hamo

İşletme

2. Yedek

Widad Abo Layoud

İşletme

3. Yedek

Shafaa Alkhzzam

İktisat

Asil

Ömer Elhalıl

İktisat

Asil

Eıman Alsaıd Hasan

İktisat

Asil

Saad Alsayed

İktisat

Asil

Mohammad Nour Hasanın

İktisat

Asil

TIP FAKÜLTESİ

Adı Soyadı

Bölüm

Sonuç

Rukaya Omar

Tıp Fakültesi

Asil

Aaq Mohammad Faizi

Tıp Fakültesi

Asil

Necwa Elmuhammed Elhel

Tıp Fakültesi

Asil

Nwra Adnan Azız Azız

Tıp Fakültesi

Asil

Fares Alalı Aldandachı

Tıp Fakültesi

Asil

Ziyad Eldec

Tıp Fakültesi

Asil

Husein Zamout

Tıp Fakültesi

Asil

Aya Saadedeen

Tıp Fakültesi

Asil

Eınas Zakaria

Tıp Fakültesi

Asil

0 Mohammed Alhaj

Tıp Fakültesi

Asil

Gehan Odaı Mohammed Mahmood

Tıp Fakültesi

Asil

Shehabeddın Abukhattab

Tıp Fakültesi

Asil

Eythar Shrabatı

Tıp Fakültesi

Asil

Sevinch Suvonkulova

Tıp Fakültesi

Asil

Lübne Cuma

Tıp Fakültesi

Asil

Abdulkadir Sattuf El Osman

Tıp Fakültesi

Asil

Aeisha Ahmed

Tıp Fakültesi

Asil

Sana Sharfo

Tıp Fakültesi

Asil

Padjaa Guendouz

Tıp Fakültesi

Asil

Fatma Beichar

Tıp Fakültesi

Asil

Esraa Elsokhary

Tıp Fakültesi

1. Yedek

Delal Elnasır

Tıp Fakültesi

1. Yedek

Abdullah Elşatti

Tıp Fakültesi

1. Yedek

Şeyma Uevi

Tıp Fakültesi

1. Yedek

Emin Bereket

Tıp Fakültesi

1. Yedek

Issa Alabdo

Tıp Fakültesi

1. Yedek

Amera Alraddawe

Tıp Fakültesi

1. Yedek

Mohamad Assad

Tıp Fakültesi

1. Yedek

Aya Benni

Tıp Fakültesi

1. Yedek

Beylesen Mahmud

Tıp Fakültesi

1. Yedek

TURİZM FAKÜLTESİ

Adı Soyadı

Bölüm

Sonuç

Şems İSMAİL

Gastronomi ve Mutfak Sanatları

Asil

Mohamad Shalab Alsham

Gastronomi ve Mutfak Sanatları

Asil

Yamin Almasre

Turizm İşletmeciliği

Asil

Yamen Fahham

Turizm İşletmeciliği

Asil

Abdul Rahim Al Mohammad Agha

Turizm İşletmeciliği

Asil

Eye Zobi

Turizm İşletmeciliği

Asil

Mehe Fahham

Turizm İşletmeciliği

Asil

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

Kayıt hakkı kazanan öğrenci bulunmamaktadır

SANAT, TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ

Kayıt hakkı kazanan öğrenci bulunmamaktadır.

  1. KAYIT TAKVİMİ

Asıl adaylar için kayıt tarihleri

14-15.09.2020

Yedek adaylar için kayıt tarihleri

İngilizce Programlar için İngilizce Yeterlik Sınavı (İYS)

Türkçe Programlar için Türkçe Yeterlik Sınavı  

(Eğitim dili İngilizce olan programlar için Türkçe Yeterlilik şartı aranmaz)         

17-18.09.2020

21-25.09.2020

21.09.2020

  1. KAYIT İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

1-) Lise diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin onaylı fotokopisi

(Belge Türkçe dışında bir dilde düzenlenmişse noter ya da Türk Dış temsilciliklerinden onaylı Türkçe tercüme fotokopisi)

2-) Adayın lisede aldığı dersleri, notları ve genel not ortalamasını gösterir onaylı not döküm belgesi (transkript) fotokopisi

(Belge Türkçe dışında bir dilde düzenlenmişse noter ya da Türk Dış temsilciliklerinden onaylı Türkçe tercüme fotokopisi)

3-) Pasaportun / Kimlik kartının noter ya da Türk Dış temsilciliklerinden onaylı Türkçe tercümesinin fotokopisi

4-) Lise diplomasının, Türk liselerinden alınan diplomalara denk olduğunu gösteren ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden ya da Türk Dış temsilciliklerinden alınacak “Denklik Belgesi”nin fotokopisi

5-) Türkçe Dil Yeterlilik belgesinin fotokopisi

(Türkçe dil yeterlilik belgesi ibraz etmeyen adayların Türkçe düzeyi başlangıç seviyesinde kabul edilir ve kayıtları hazırlık sınıfına yapılır.

6-) Uluslararası geçerliliği olan yabancı dil belgesinin fotokopisi

(Eğitim dili Türkçe dışında başka bir dil (İngilizce, İspanyolca) olan programlara başvuracak olan adaylar Yabancı Diller Yüksekokulunun eş değerlik tablosunda yer alan sınavlardan muafiyet için gerekli olan puana sahip olmaları durumunda hazırlık eğitiminden muaf olurlar.

Eş değerlik tablosu için tıklayınız: https://yabancidiller.medeniyet.edu.tr/tr/ogrenci/esdegerlik-tablosu

7-) Öğrenim ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontu 

(Mavi Kart sahipleri ve Suriye uyruklular öğrenim ücreti ödemezler)

Kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin, öğrenim ücretlerini aşağıda belirtilen banka hesabına yatırarak banka dekontunu kayıt sırasında ibraz etmeleri gerekmektedir. (Mavi Kart sahipleri ve Suriye uyruklular öğrenim ücreti ödemezler)

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN HARÇ ÜCRETLERİ

Fakülte

Harç Ücreti

Tıp Fakültesi

16.896

Diş Hekimliği Fakültesi

6.095

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

3.323

Sanat ve Tasarım Fakültesi

4.183

Hukuk Fakültesi

2.511

Siyasal Bilgiler Fakültesi

2.511

Sağlık Bilimleri Fakültesi

2.232

Turizm Fakültesi

2.232

Eğitim Bilimleri Fakültesi

2.232

Edebiyat Fakültesi

2.232

NOT : Toplam harç ücreti güz ve bahar olmak üzere  ikiye bölünecektir. Öğrencilerin kayıt yaptırabilmesi için güz dönemi harcını (toplam ücretin yarısını) yatırmaları gerekmektedir.

Banka: Ziraat Bankası

Hesap/IBAN No: TR 6400 0100 0900 5885 6919 5118 900-58856919-5118

Açıklama: Öğrencinin Adı-Soyadı

8-) Maddi Güvence Beyannamesi doldurarak taahhütte bulunmalıdırlar.   http://ogrenciisleri.medeniyet.edu.tr/tr/dokumanlar/formlar?page=1 (Notere Onaylatılması gerekir) web adresinden edinebilirsiniz.

9-) (1) Ülkelerinde bulunan adaylar için T.C. Büyükelçiliği/Konsolosluğundan alınacak Öğrenci Vizesi ve Türkiye’de bulunan adaylar için öğrenci vizesi yerine İl Emniyet Müdürlüklerinden alınacak İkamet Tezkeresi,

     (2) Aşağıda belirtilen adaylarda öğrenci vizesi şartı aranmaz;

  1. Ortaöğrenimini Türkiye’de tamamlayıp ara vermeden lisans öğrenimi yapmak isteyen yabancı uyruklu öğrenciler,
  2. Türkiye’de çalışma ve ikamet izni bulunan yabancıların çocukları,
  3. Doğumla Türk vatandaşlığı kazanmış olup sonradan Bakanlar Kurulu kararıyla T.C. vatandaşlığından çıkma izni almak suretiyle yabancı bir devlet vatandaşlığına geçmiş olanlar, (5901 sayılı Kanunla tanınan hakların kullanılmasına ilişkin belge sahibi olanlar dâhildir.)
  4. Doğumla yabancı uyruklu olup daha sonra T.C. vatandaşlığına geçen çift uyruklular,
  5. T.C. uyruklu olup ortaöğreniminin tamamını KKTC hariç yabancı bir ülkede tamamlayanlar,

10-) Tıp Fakültesine kayıt yaptıracak adaylar için tek hekimlik sağlık raporu

11-) Adayın kimliğinin kolaylıkla tanınabileceği şekilde son altı 6 ay içinde önden çekilmiş dört (4) adet fotoğraf

Kayıt işlemleri İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında yapılacaktır. Adayların kayıt için gerekli olan belgeleri eksiksiz bir şekilde getirmeleri gerekmektedir.

Adres:

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Güney Kampüs 

Dumlupınar Mahallesi D-100 Karayolu, No:98 

Güney Kampüs B Blok Zemin Kat